Co oznacza częste pojawianie się aft?

Dzień Dobry. Moim problemem jest język i Jana ustna. Bardzo często pojawiają się afty i drobne ranki, stosowalam dentosept, stomatosol, teraz używam naparu z szałwią, jednak kłopot cały czas nawraca. Ostatnio zauważyłam, ze język jest jakby bardziej wysuszony i wrażliwy, szczególnie boki języka. To bardzo niekomfortowe uczucie. Czy to oznaka odwodnienia ? W sumie mało płynów piję, więc myślałam, że to może być przyczyną. Proszę o poradę

Lek. Paweł Szadkowski

Warto by wykonać podstawowe badania laboratoryjne np. morfologię krwi z rozmazem, glukoza na czczo, sód, potas, kreatynina, CRP/OB oraz skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Prawidłowe nawodnienie również pomoże stwierdzić czy pani objawy nie są wynikiem odwodnienia.