Co oznacza dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z obniżeniem wysokości krążka?
Wyniki badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego: Dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z obniżeniem wysokości krążka. L4/L5: lateralizująca na lewo, podwięzadłowa przepuklina krążka międzykręgowego (5mm), zwęża obustronnie zachyłki boczne kanału kręgowego oraz podkorzeniową przestrzeń lewego otworu międzykręgowego i uciska korzenie nerwowe po stronie lewej. Od 6 lata (od urodzenia syna) mam bóle lewego pośladka i nogi. Wystarczy że jestem 5 minut w pionie. Ból odpuszcza jak usiądę, ale dopiero po jakimś czasie. Jak za długo chodzę czy stoję to na wet to nie pomaga.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Opisane zmiany w obrębie kręgosłupa wymagają konsultacji lekarza neurologa i/lub neurochirurga. W celu doboru najlepszego leczenia należy go zestawić z całym obrazem klinicznym, pani aktywnością i trybem życia. Kluczowe są w takich przypadkach odpowiednie nawyki posturalne (w pracy i poza nią) oraz prawidłowo dobrane przez fizjoterapeutę ćwiczenia.