Co oznacza długi ból potylicy?

Od trzech lat boli mnie w potylicy głowa. Mam migreny. Jak mogę sobie pomóc? Mam dopiero 22 lata. Mój wynik rezonansu: Stwierdza się cechy zniesienia fizjologicznej lordozy szyjnego odcinka kręgosłupa z umiarkowanymi stenozami kręgowego na poziomach C4/5 i C5/6, w postaci redukcji wymiaru a-p worka oponowego do około 10 mm.

Lek. Paweł Szadkowski

Leczeniem migreny powinien pokierować lekarz neurolog, w oparciu o pani stan kliniczny oraz stosowane dotychczas leczenie. Jeśli chodzi o wynik badania MR to należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa/dyskopatyczna daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Interpretacji powinien dokonać lekarz podczas wizyty po zestawieniu wyniku z pani stanem klinicznym.