Co oznacza dokładnie taki wynik po badaniu krwi?

Witam, chcialabym zapytac o pewna rzecz. Otoz przez pare tygodni poziom zelaza w mojej krwii stale rosl, jak rowniez podwyzszona byla bilirubina (wyniki te robilam przy morfologii zleconej kontrolnie przez lekarza roczinnego). W chwili obecnej poziom obu tych skaldnikow sie unormowal, natomiast mam podwyzszony poziom retikulocytow. Zanim udam sie na wizyte, minie jeszcze pare dni. Prosze o informacje, czy dobrze rozumiem. Moj organizm z jakiegos powodu niszczy dojrzale erytrocyty, i jednoczesnie produkuje na gwalt erytrocyty - nie wyrabia/wyrabial sie z usuwaniem skladnikow czerwonych krwinek, stad wysokie zelazo i bilirubina? Jaka jest tego przyczyna? Morfologia jest w normie. Wszystkie parametry, oprocz retikulocytow. Prosze o wskazowki, dlaczego moze sie tak dziac. Bardzo sie denerwuje. Mam 33 lata i zasadniczo nie choruje. Oprocz stalego zmeczenia nie mam innych wiekszch doleglowsci. Pozdrawiam Joanna

Witam, tak to może wyglądać. Przyczyn może być naprawdę wiele, od zaburzeń enzymatycznych po nieprawidłowy kształt krwinek czerwonych czy obecność przeciwciał