Co oznacza ductale invasivum mammae?

Witam serdecznie. Prosze o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego mojej mamy (62 lata) Marciniak ductale invasivum mammae (wg ICD-0:8500/3) Z góry dziękuję Anna

Lek. Paweł Szadkowski

Myślę, że pomyliła się Pani i nie chodziło o słowo "marciniak". Może hodziło o carcinoma? Wtedy wynik oznacza rak przewodowy inwazyjny sutka. Jest to złośliwy nowotwór piersi, wynik wymaga konsultacji z onkologiem i ustalenia odpowiedniego leczenia.