Co oznacza endometrium bez cech patologii?

Dziś odebrałam wynik- rozpoznanie patomorfologiczne CIN 3 koilocytosis, endometrium bez cech patologii co to oznacza?
Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem proszę się udać do ginekologa, może będzie konieczna dalsza diagnostyka, np. badanie kolposkopowe. Błona śluzowa jamy macicy jest w normie, natomiast w błonie śluzowej szyjki macicy obecne są komórki, które mają zwiększony potencjał transformacji nowotworowej. Nie jest to nowotwór, ale wymaga dalszej diagnostyki oraz leczenia.