Co oznacza Entetococcus faecalis?

witam. odebrałam dzisiaj wyniki z wydzieliny z pochwy. Wynik pokazał że mam entetococcus faecalis . Wzrost- bardzo liczne antybiotyk w fosfomocyna(trometanol) w nitrofurantoina w w legendzie jest napisane że "w" oznacza wrażliwy. proszę o interpretacje. czy to coś powaznego? wizyte u lekarza mam za kilka dni.. dodam że okres mi się spóźnia ..

Lek. Paweł Szadkowski

Swiadczy to o nieprawidlowej florze bakteryjnej pochwy, ale pełne rozpoznanie i ewentualne leczenie moze być postawione dopiero po zestawieniu wyniku z Pani obrazem klinicznym na wizycie. Jesli nie ma Pani ciężkich objawów proszę się nie niepokoić.