Co oznacza Gastritis chronica mediocris gradus activia erosiva antri sine atrophia?

Proszę o interpretację - Gastritis chronica mediocris gradus activia erosiva antri sine atrophia (M-40000) Bakterie spiralne w barwieniu giemsa ( ) (M-40000H)

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe, aktywne, nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego okolicy wpustu bez atrofii.