Co oznacza gorączka i wysokie ciśnienie u 34-latka?

Gorączka u mężczyzny lat 34. Wzrost 201 cm od 2 godzin gorączka 39 stopni. Próbowałam zbić goraczke okładamiy zimnym na łydki i czoło nie pomaga. Co robić. 2 dni temu było to samo. Ciśnienie 150na 90 puls 101
Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej jeśli uda się pan do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i uzyskania dalszych zaleceń w zależności od rozpoznania. Częstą przyczyną gorączki jest infekcja. Może pan spróbować zbić gorączkę przy pomocy NSLPZ (np. ibuprofen). Okłady najlepiej stosować na miejsca dobrze unaczynione (wątroba, pachwiny, szyja).