Co oznacza grupa III w cytologii?

Witam. Zrobiłam cytologie. Wyszła mi grupa III. Z opisem: flora mieszana z przewagą lactobacillus, słaby odczyn zapalny, komórki metaplastyczne, liczne erytrocyty. Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ACS nieokreślonego znaczenia ASC-US. Dodatkowo w badaniu na chlamydie wyszedł wynik dodatni. Takze w badaniu krwi wyszły erytrocyty wyższe niż norma. Dokładnie 5.10 x 10 6/uL. I progesteron 2,02 ng/ml. Dodam że badanie wykonywane w 2 dniu menstruacji. Dodatkowo mam zdiagnozowany hiperandrogenizm hirusytyzm. Mam 32 lata... Czy mam sie czym martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem cytologii powinna się Pani udać do ginekologa, gdyż ma Pani obecne komórki o nieokreślonym znaczeniu (nie do końca wiadomo, czy są zmienione) - może zajść konieczność ponownego badania.