Co oznacza gula w gardle podczas leczenia zgagi?

Witam. Jestem nastolatką. Zacznę od tego, że mam objawy refluksu i biorę tabletki mesopral 20mg, które posiadał jeden z członków mojej rodziny. Pomagają. Druga sprawa jest taka, że kilka tygodni temu miałam atypowe zapalenie płuc. Nie wiem czy bedzie mialo to jakies znaczenie. Moje objawy to pojawiajace sie czasami nudnosci, ktore jak podejrzewam sa od refluksu. Niekiedy czuje gule w gardle, ktora jak wywnioskowalan pojawiała sie po jakichs sytuacjach nerwowych. Jestem osobą nerwowa i przejmujaca. Po niektorych posilkach czuje sie wzdeta, jakby gazy sie zatrzymywaly Mialam tak dwa razy Poza gula w gardle odczuwam palenie przelyku, zgage Niekiedy odczuwam sredni bol w obrebie nadbrzusza, z tylu, na plecach, jak i sporzdu To nerwica, objawy refluksu, czy moze cos innego?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy dyspeptyczne faktycznie mogą świadczyć o chorobie refluksowej przełyku. Tzw. 'Globus histericus' może być u pani objawem nerwicowym. Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania oraz pokierowania ew. dalszą diagnostyką, czy leczeniem.