Co oznacza gulka na dziąśle u 33-latki?

Od jakiegoś czasu po ciąży na dziąsle pod dolną 3 i 4 mam małe wybrzuszenie - twarda kulkę przypominającą groszek. Wygląda to jak kawałek nowego dziąsła albo kości. Znacznie odstaje. Kolor taki jak dziąsło. Byłam wczoraj u dentysty. Nawet nie zwrócił na to uwagi. Gdy go o to zapytałam stwierdził, że nie wie co to jest. I że wydaje mu się, że jest to całkiem normalne. Nie daje mi to spokoju. Czy to może być nowotwor?

Przyczyn występowania guzów w jamie ustnej może być wiele. Od przyjmowania niektórych leków, mogących powodować obrzmienie dziąseł, po objawy poważnych chorób, takich jak nowotwory. Jeśli stomatolog, u którego Pani była zbagatelizował tę zmianę, proszę udać się do innego specjalisty, który określi, z jakim rodzajem guza mamy do czynienia, czy jest to niepokojąca zmiana i jakie kroki należy w danym przypadku podjąć. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl