Co oznacza gulka na karku?

Dzień dobry. Parę miesięcy temu wyczułem na karku po lewej stronie takie zgrubienie, wypukłość o średnicy około 1.5 cm, widoczne gołym okiem i wygląda jak wrzód. Jest takiego samego koloru jak skura wokół, nie boli, jest lekko twardawe oraz daje się przesuwać lekko na boki. Z zawodu jestem budowlańcem. Czy mam się czego obawiać ?

szanowny Panie proszę udać się do lekarza rodzinnego, który ewentualnie pokieruje Pana dalej do chirurga