Co oznacza gulka na szyi u dziecka po przebiciu uszu?

Wyczulam guzka u dziecka na szyi obok węzła ,byłam u lekarza stwierdził że nie mam czym sie martwić że to może być od kolczyków .Ale nie daje mi to spokoju bo co Maja wspólnego z tym przebije uszy

Lek. Paweł Szadkowski

Mógł to być odczynowo powiększony węzeł chłonny na skutek przebicia uszu (przebicia ciągłości skóry). Natomiast bez zbadania dziecka ciężko odpowiedzieć, czym owa "gulka" jest.