Co oznacza guzek na pośladku?

Witam, Nie chodzi tu o mnie, a o mojego tatę. Ma na pośladkach dwa guzki, które rosną i bolą . Generalnie ma problemu z codziennym funkcjonowaniem, ponieważ są one bolesne. Dodatkowo od 8 dni nie robił stolca. Tata panicznie boi się iść do lekarza, bo uważa, że jest to na pewno rak - a ja jako córka chce mu pomóc i namówić go na wizytę, aczkolwiek nie wiem do jakiego specjalisty mamy się kierować i czy to rzeczywiście jest coś poważniejszego. Bardzo proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno na podstawie wyłącznie pani opisu wnioskować o prawdopodobnym rozpoznaniu. Najlepiej jeśli pacjenta oglądną by lekarz pierwszego kontaktu, który oceni zmianę i ukierunkuje dalszą diagnostykę.