Co oznacza guzek w okolicy odbytu u 30-latka?

Dzień dobry w obrzeżach odbytu mam twardy guzek który wielkością mógłbym porównać do fasolki. Guzek nie boli. Czasami występuje krwawienie po podtarciu się papierem toaletowym oraz pieczenie jeśli tak to mogę nazwać, nie ma widocznych śladów krwi w kale. Czy może to być hemoroid? Oczywiście do lekarza się wybieram niestety termin mam dopiero za miesiąc a się niepokoje. Wyczytałem również że taki guzek może być pozostałością po zapaleniu? Czy można domowym sposobem spróbować zmniejszyć ten guzek? I osobne pytanie jak odróżnić raka od hemoroidow?

szanowny Panie, najpewniej jest to hemoroid, domowymi sposobami nie pozbędzie się Pan problemu, rak odbytu ma całkiem inną morfologię niż hemoroid