Co oznacza interpretacja wyników krwi dwulatka?

Bardzo proszę o interpretację wyników krwi mojego dwuletniego syna, ma nieco powiększone węzły chłonne (okolice szyi) i liczne sączące się krosty na głowie (problem nawracający w odstępach tygodniowych), lekarz podejrzewa grzybicę głowy. WBC 18,28 RGB 4,61 HGB 12,1 HCT 34,3 MCV 74,4 MCH 26,2 MCHC 35,3 PLT 414, liczba granulocytów 5,26 % granulocytów 28,7 liczba limfocytów 7,8 % limfocytów 42,7 liczba monocytów 1,02 % monocytów 5,6 liczba eozynofili 4,09 % eozynofili 22,4 liczba bazofili 0,11 % bazofili 0,6 RDW-CV 12,4% PDW 9,9 MPV 8,9 P-LCR 16,2%. Rozmaz mikroskopowy gr. pałeczkowate 3% gr. podzielone 23% gr. kwasochłonne 18% limfocyty 54% monocyty 2% Biochemia ALAT 12,2 U/l Aspat 32,5 U/l CRP-h 0,21 mg/l.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Poziom leukocytów odbiega od normy, co może świadczyć o toczącym się procesie zapalnym.

Z Pani opisu wynika, iż główną przyczyną najprawdopodobniej są zmiany na skórze głowy.
Szczególnie, gdy zmiana jest sącząca, znaczy to, iż dzieje się tam proces zapalny.

Uważam, że warto dokładnie zbadać, o jakiej etiologii są zmiany, co pozwoli skutecznie je wyleczyć. Najlepiej udać się na wizytę do dermatologa, gdyż nie warto stosować leczenia na próbę.

Pozdrawiam!