Co oznacza interpretacja wyniku MR kr?
Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację wyniku mr. Na poziomie c4/5, c6/7 centralne uwypuklenie krążka m/kr z nieznacznym ograniczeniem płynowej rezerwy przedrdzeniowej. Pozostałe przestrzenie miedzykregowe objęte badaniem bez cech obecności pmj. Poza tym kanał kręgów oraz otwory miedzykregowe bez cech stenozy. Wysokość trzonow oraz krążków m/kr prawidłową. Lordoza szyjna znacznie zmniejszona z wtórnym ograniczeniem płynowej rezerwy przedrdzeniowej. Lewo boczne skrzywienie pogranicza szyjno-piersiowego kręgosłupa z rotacją trzonow w lewo. Od poziomu c4 w kierunku doogonowym szczelinowatej szerokości kanał centralny rdzenia kręgowego. Poza tym rdzeń kręgów o prawidłowej intensywności sygnału. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zostały u pani opisane niewielkie zmiany w obrębie kręgosłupa szyjnego. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Najlepiej jeśli uda się pani do neurologa w celu interpretacji wyniku razem z pani obrazem klinicznym i uzyskania wskazówek dotyczących dalszego postępowania lub ewentualnego leczenia.