Co oznacza kłucie podbrzusza w ciąży?

Witam,
mam 25 lat, w styczniu tego roku moja ciąża obumarła w początkowych tygodniach. Teraz znów jestem w ciąży w 8 tygodniu. Odczuwam od wczoraj dziwne kłucia w podbrzuszu z lewej strony, lecz tak bliżej środka, a także gdy położę się na plecach, to tak na środku, ale bardzo nisko.
U lekarza byłam 4 dni temu i wszystko było dobrze, widziałam dziecko i bijące serduszko. Co mogą oznaczać te kłucia?
Proszę o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
W czasie ciąży kobiety często skarżą się na różnego rodzaju pobolewania w dole brzucha. Zwykle dolegliwości te nie są objawem żadnego niepokojącego stanu, jeśli tylko nie są bardzo silne i nie towarzyszy im krwawienie.
Proszę być dobrej myśli, najpewniej odczuwany przez Panią ból spowodowany jest powiększaniem się i przekrwieniem ciężarnej macicy. Gdyby jednak ból nasilił się i/lub towarzyszyć mu zaczęło krwawienie, proszę nie zwlekać z wizytą na ginekologicznej izbie przyjęć.
Pozdrawiam serdecznie!