Co oznacza kłucie w nadbrzuszu?

Witam, Od paru dni borykam się z bólem w nadbrzuszu po lewej stronie, ból jest kłójacy, ciagle czuje rozpieranie i ucisk, przy pochylaniu ból się nasila. Dodatkowo pojawiło się uwypuklenie w okolicy mostka, przy dotyku skory w miejscu uwypuklenia odczuwam pieczenie, przy ucisku nie odczuwam bólu i uwypuklenie nie jest trz twarde.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy nie ustępują, proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu. Bóle w nadbrzuszu najczęściej są spowodowane refluksem przełykowym lub stanem zapalnym błony śluzowej żołądka, natomiast może być też związanych z chorobą trzustki, wątroby, czy serca. Lekarz zaleci odpowiednie badania.