Co oznacza kołatanie serca u 19-latki?

Witam, mam 19 lat i problem z sercem. Od jakiegoś czasu zdarza się że odczuwam silne uderzenia serca, nie są one częste tak około kilka razy w tygodniu. Jest to około 3-6 uderzeń. W tym czasie jest mi bardzo duszno i ciężko mi usrać na nogach. Nie jest to w żadnych sytuacjach nerwowych najczęściej jak gdzieś idę bądź wieczorem przed pójściem spać. Często również odczuwam duszności, bardzo szybko się męczę nawet przy wejsciurpo schodach. Zdarzają się nawet zawroty głowy i zadyszka, spadła mi również waga. Termin do lekarza mam wyznaczony na 17 marca a bardzo się tym przejmuje bo dwa lata temu kardiolog podejrzewał u mnie wypadanie płatka. Czy jest się czym martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani spokojnie poczekać do wizyty u kardiologa, gdyż żeby cokolwiek ocenić, koniecznie jest chociażby osłuchanie serca, zrobienie ekg, badania echo itd. Objawy mogą wskazywać na dodatkowe pobudzenia nadkomorowe, co jest bardzo częstym zjawiskiem u osób młodych. Natomiast przyczyn takich objawów może być wiele, a diagnoza wymaga odpowiednich badań.