Co oznacza krew na powierzchni stolca?

Dzień dobry. Ostatnio zauważyłem krew na powierzchni stolca I papierze toaletowym. Po wypróżnieniu czuje pieczeni bol odbytu który mija po jakimś czasie. Stolec jest ewidentnie pokryty na krwią nie jest z nią wymieszany. Boli mnie również przy podcieraniu. Mam też uczucie jakby nie pełnego wypróżnienia. Czy ta krew to coś poważnego? Raczej nie mam innych dolegliwości.

Witam,

każdy niepokojący objaw krew na kale oraz opisane objawy po winne skłonić na wizytę do lekarza proktologa lub w razie długiego oczekiwania na wizytę to zalecam wizytę u lekarza rodzinnego który do czasu wizyty zleci odpowiednią diagnostykę a w razie konieczności leczenie.

Pozdrawiam