Co oznacza krew po oddaniu stolca?

Witam, Od jakieś 2 miesięcy pobolewa mnie w prawym boku raz wyżej, raz całkiem nisko trwa to ok 1-2 min i ustępuje powtarza się to kilka razy dziennie ( w nocy nic się nie dzieje). Zdarza się, że promieniuje to do lędźwi. Bywają chwilowe skoki temperatury, po czym wraca do normy. Wypróżniam się regularnie, jednak dziś stolec był zielono-szary. Jakieś 2.5 lata temu podczas wypróżniania zalałam toaletę krwią (dużo krwi) taka sytuacja miała miejsce raz od tamtej chwili bardzo sporadycznie zdarzają się znikome ślady krwi tylko na papierze. Mam 28 l.

Lek. Paweł Szadkowski

Może się Pan udać do lekarza pierwszego kontaktu, który Pana zbada i w razie potrzeby zleci usg jamy brzusznej. Warto wykonać też podstawowe badania laboratoryjne: morfologię krwi, próby wątrobowe, ewentualnie próby nerkowe. Jeśli epizod krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego powtórzy się - też krew utajoną w kale.