Co oznacza krew w stolcu 2-letniego dziecka?

Witam synek 2 latka w sobote zrobil twarda kupe gdzie bylo troche swiezej krwi na powoerzchni , potem wpon miekka kupa bez krwi , dzis znow twarda kupa z malutka iloscia krwi. Dodam ze synek innych objawow nie ma . Nie goraczkuje zadnych boli , prawidlow przybiera na wadze , jest bardzo aktywny. Bylam u lekarza kazal obserwowac skierowal na badanie kalu , krew utajona . Wyniki za tydz a ja jestem przerazona . Wczesniej synke wstrzymywal kupe teraz jest ok. Co mam robic? Skad moze byc ta krew?

Dzień dobry,
twardy stolec często powoduje drobne urazy w okolicy odbytu. Stąd świeża krew na stolcu dziecka. Należy zadbać o to, by stolce był cały czas miękki stosując drobne modyfikacje diety: ograniczenie soków owocowych na korzyść wody oraz dodatkowo włączenie mielonych otrąb pszennych np. do obiadku lub do deseru owocowego. Można również podać 2-3 suszone śliwki. Gdyby to nie pomogło, a stolec nadal był twardy można rozważyć po konsultacji z pediatrą, włączenie preparatu Dicopeg Junior lub Xenna Balnce Junior.