Co oznacza krwawienie z odbytu podczas defekacji?

Witam. Jakieś 4 lata temu po raz pierwszy zauważyłem dość wstydliwy problem podczas wypróżniania. Pojawiła się obfita ilość krwi na papierze oraz poczułem okropny ból odbytu. Od tamtego momentu do dnia dzisiejszego problem ten tylko się nasilił i daje o sobie znać praktycznie przy każdym skorzystaniu z toalety. Podczas podcierania zdarzyło mi się wyczuć jakieś zgrubienie w tamtym miejscu. Moje podejrzenia to hemoroidy ale do tej pory nie miałem na tyle odwagi żeby pójść z tym do specjalisty ale w tym momencie jest to na tyle dotkliwe, że muszę coś z tym zrobić. Czy te objawy mogą oznaczać jakąś poważną chorobę i do jakiego specjalisty powinienem się z tą sprawą zwrócić? Na koniec dodam, że w październiku skończę 24 lata.

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy wskazują na guzki krwawnicze, czyli właśnie hemoroidy. Proszę się udać do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu da Panu skierowanie do proktologa lub chirurga.