Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza łagodny rozrost prostaty i przewlekłe zapalenie pęcherza?

Witam . Moje pytanie jest z dziedziny urologii. Mój Tato 2 miesiące temu miał zabieg TURP . Pobrano wycinki do badania z prostaty i z pęcherza. Wyniki histopatologiczne nic złego nie wykazały , jedynie łagodny rozrost prostaty i przewlekłe zapalenie pęcherza. Po 2 miesiącach Tato ma nadal silne bóle przy oddawaniu moczu ,( posiew wyszedł ok) i nagłe parcie na mocz. musi zaraz korzystać z toalety. w USG wszystko OK. Co robić ? Dostał leki ale nic nie działa. Czy potrzeba czasu czy to błąd lek ?
MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Raczej nie ma tu żadnego błędu, po tym zabiegu zdarzają się tzw parcia naglące. Można na pewien okres czasu zastosować lek Vesicare.
Pozdrawiam WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy