Co oznacza luźny stolec i ból brzucha u dziecka?

Witam. Moja córka od ok 1,5 tygodnia skarży się na ból brzucha w środkowej części w okolicy pępka, czasem ma luźne stolce, pojawia się czasami krew w okolicach odbytu po oddaniu stolca. Brzuch boli zazwyczaj po jedzeniu, czasem czuje mdłości. Ma zrobioną morfologię krwi, badanie moczu, kału na obecność bakterii oraz na krew utajoną oraz kał na posiew. Wszystkie wyniki są w porządku, a krew i ból nadal się pojawia. Co robić dalej i do kogo się udać bo mój pediatra mam wrażenie, że bagatelizuje sprawę. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Dobry wieczór,
krew w stolcu, ból brzucha i luźne stolce to objawy wymagające podjęcia działań. W pierwszej kolejności proponowałabym konsultację chirurgiczną w celu wykluczenia problemu w okolicy odbytu np. hemoroidy lub szczelina odbytu. Następnie proponuję konsultację gastrologiczną i rozważenie diagnostyki endoskopowej.