Co oznacza mimowolne zginanie palców u nóg?

Witam, jak leżę i mam wyprostowane nogi i pięty dotykają łóżka a palce są zwrócone do góry ( przy wyprostowany nogach, palce w górze) odczowam jakby palce mi się zginaly, to dzieje się samo nie kontroluje tego po prostu odczuwał bardzo delikatne uczucie zginania tych palcow, kiedy już występuje jest to bardzo delikatne. Czy takie zginanie palcow u stop niekontrolowane mogą wskazywać na jakomś chorobę albo zaburzenie, byłam ostatnio u neurologa ( niestety nie powiedziałam mu o palcach ponieważ zapomniałam) który stwierdził że wszystko jest dobrze. Czy samowolnie zginanie palcow u nog może być groźne i wskazywać na jakąś chorobę. Proszę o konkretną odpowiedz. Z góry dziekuje pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Zaburzenia ruchowe o typie atetozy mogą świadczyć o chorobie neurologicznej. Jeśli objawy są bardzo mało nasilone nie martwiłbym się tym zbytnio, jednak w przypadku ich utrzymywania się konieczna jest konsultacja i ocena przez lekarza neurologa.