Co oznacza mleczny wyciek z piersi?

Od jakiegoś czasu jestem osłabiona,mam wyciek mleczny(przy ucisku)z piersi,nieregularne miesiączki, suchą skórę i zawroty glowy. Nadmienie,że leczę się na cukrzycę,depresję i od 2tygodni na nadciśnienie tętnicze. Czy powinnam się niepokoić?

Lek. Paweł Szadkowski

Nieregularne miesiączki, z mlekotokiem i zawrotami głowy nasówają podejrzenie hiperprolaktynemii w przebiegu guza przysadki lub jako działanie niepożądane stosowanych leków. Wymaga pani kompleksowej lekarskiej i diagnostyki. Najlepiej jeśli zająłby się tym pani lekarz prowadzący. Do rozważenia badania: poziom prolaktyny, TSH, fT4, sód, potas.