Co oznacza mój niepokojący wynik RTG klatki piersiowej?

Witam Wykonałam dzisiaj RTG klatki piersiowej i moj wynik jest następujacy : Jamy opłucnowe wolne od płynu,Przednia zatoka przeponowo-żebrowa zacieniona przez okołosercową tkankę tłuszczową. W polu dolnym prawego płuca wyodrębnia się cień guzkowy wielkości 14x10 mm - do różnicowania zmiana pgniskowa w miąszu płucnym, cien brodawki sutkowej lub sumacja cieni naczyniowych- do oceny na zdj.celowanym ze znacznikiem, na prawej brpdawce sutkowej. Poza tym pluca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń miąszowych. Cien śródpiersia i cienie wnęk płucnych nieposzerzone. Serce niepowiekszone. Jestem w trakcie brania antybiotyku poniewaz malam goraczke ,katar ,zapalenie gornych drog oddechowych i mocny kaszel. w ciagu miesiaca kolejny raz choruje. pale papierosy. do lekarza moge isc dopiero po swietach jak wyzdrowieje i wtedy moge powtorzyc badania a tymczasem bardzo sie denerwuje wynikiem. Prosze o orientacyjna konsultacje. dziekuje
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Ta zmiana guzowata która uwidoczniona jest na zdjęciu wymaga na pewno dalszej diagnostyki - powtórzenia zdjęcia za ok 4 tygodnie. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy