Co oznacza mrowienie kciuka?

Tydzień temu przez przypadek wbił mi sie w kciuk śrubokręt. Dość gleboko był, wyciągnąłem go krew sie leciała dość intesywnie. Rana została przemyta, zdezynfekowana ale od razu nie czulem opiszka palca. Dzis zrobil sie strup czuje mrowienir w palcu i wokół rany bol jak lekko dotkne. Palcem nie moge scisnac nic

Lek. Paweł Szadkowski

Mrowienie kciuka jest spowodowane urazem i może trwać dość długo - pełna regeneracja zakończeń nerwowych może potrwać i parę miesięcy. Teraz jest najgorzej, bo rana jeszcze się nie zagoiła. Oczywiście jeśli objawy Pana bardzo niepokoją, proszę się udać do lekarza. Ale może Pan spróbować po prostu dać sobie trochę czasu na zagojenie.