Co oznacza nadmierna męczliwość?

witam serdecznie mam 47 lat nie palę od 2 lat w badaniu echo serca wyszła umiarkowana niedomykalność aortalna i łagodna niedomykalność mitralna frakcja wyrzutowa ,skurczliwość i dynamika serca prawidłowa ,skoki ciśnienia 100 na 49 120 na 50 po wysiłku 149 na 62 ucisk w lewej piersi i mostku .szybka męczliwość .Pracuje fizycznie dzwigam czy moje objawy spowodowane są od niedomykalnośći zastawek i czy mogę dzwigać jezdzić na rowerze biegać .Proszę o odpowiedz z góry serdecznie dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą mieć związek z ww. niedomykalnością zastawek. Konieczna jest jednak dokładna ocena pana stanu klinicznego, analiza wyników badań i ew. poszerzenie diagnostyki. Na pana miejscu udałbym się do lekarza kardiologa.