Co oznacza nagłe wydłużenie cyklu miesiączkowego?

Mam 20 lat i Od 3 miesięcy mój cykl miesiączkowy znacznie się wydłużył, w pierwszym miesiącu było to 5 dni, w drugim 3, w obecnym miesiącu mój cykl spóźnia się obecnie 1 dzień. Dodam tylko, że w pierwszym miesiącu, gdy okres spóźniał się 5 dni zrobiłam 3 testy ciążowe z wynikiem negatywnym. Co oznacza nagłe wydłużenie się cyklu? wcześniej moje miesiączki były dość regularne i nigdy nie zdarzyło mi się aby okres spóźniał się dwa miesiące pod rząd, nie mówiąc już o trzech miesiącach.

Lek. Paweł Szadkowski

Na zmianę długości cyklu może wpływać stres, dieta, odchudzanie, wysiłek fizyczny, zaburzenia hormonalne i wiele innych. Kilka dni nie powinno stanowić powodu do niepokoju.