Co oznacza niechęć do matki u trzylatki?

witam, jestem ojcem 3,5l Amelki,ponad rok temu partnerka uciekla z corka,gdy corka jest przy mamie stoji ze spuszczona glowka, gdy ja wezme wtula sie i nie odstepuje mnie na krok,mowi ze nie chce do mamy,co oznacza taka postawa corki?boje sie ze corce dzieje sie krzywda.prosze o katakt dziekuje i pozdrawiam.

Jeśli jest możliwa szczera rozmowa z byłą partnerką- warto od tego zacząć. Pozwoli ona dowiedzieć się, z czego mogą wynikać trudności córki. Pomocne mogą być argumenty wspólnej troski o dziecko, pytania dotyczące możliwej pomocy czy wsparcia z Pana strony, ostatnich wydarzeń w ich życiu itp. Być może także- jeśli oboje widzicie trudności córeczki- wspólna wizyta u psychologa dziecięcego i rozmowa na ten temat ze specjalistą pomoże ustalić źródła trudności, a także wyznaczyć możliwe sposoby poradzenia sobie z tej sytuacji.

Witam,
opisywane przez Pana zachowanie córki może wskazywać, że jest zagubiona lub zestresowana. Wpływ na to może mieć Wasza aktualna sytuacja. Jeżeli rzadko widuje się Pan z córką to same spotkania mogą ją peszyć i stresować. Warto aby porozmawiał Pan z jej mamą o tym jak córka zachowuje się w domu, czy rozmawiają o Panu i Waszej relacji. Może miałby Pan możliwość wybrać się z córką na spacer tylko we dwoje i spróbować z nią porozmawiać i przy okazji zaobserwować jak zachowuje się jedynie w Pańskim towarzystwie. Ewidentnie córka przeżywa jakieś silne emocje i nie można tego bagatelizować. Jest małym dzieckiem i nie rozumie sytuacji i emocji, które odczuwa.
Powodzenia!