Co oznacza niepełne zdwojenie układu zbiorczego u 6-tygodniowego dziecka?

Niepełne zdwojenie układu zbiorczego u dziecka 6tygodni co to znaczy? Co robić?

Zdwojenie układu zbiorczego nerki jest to wada wrodzona nerki. Nie musi oznaczać to niewydolności narządu, ale predysponuje do innych powikłań, dlatego sugeruję zgłosić się do nefrologa dziecięcego i pozostawać pod stałą opieką poradni nefrologii dziecięcej. Pozdrawiam.