Co oznacza niski poziom glukozy i insuliny?

Witam . Choruję na niedoczynnosc tarczycy (hashimoto) . Mam 28 lat i spora nadwagę , zatrzymała mi sie miesiączka . Pani ginekolog/endokrynolog podejrzewała początki cukrzycy , ale glukoza u mnie jest niska . Mam rownież bardzo niski poziom insuliny , poniżej normy . Co to moze oznaczać ? Wspomniano mi coś o niedoczynnosci przysadki , ale moja Pani doktor rozchorowała sie i nie mam pojęcia co myślec . Czy insulina ma coś wspólnego z przysadka ?Z góry dziękuje za odpowiedz .

Może mieć o że niedoczynności przysadki towarzyszy zwykle dość niski poziom glukozy, zaś gdy glukoza jest niska, trzustkavwydziela mniej insuliny. Rozpoznanie zaburzeń czynności przysadki wymaga wnikliwych badań hormonalnych, najlepiej w klinice Endokrynologii.