Co oznacza obecność guzka pod pachą?

Ok pół roku termu pod prawą pachą pojawiło się u mnie bolesbe zgrubienie. Wykonałam USG piersi oraz USG pachy, które nie wykazały żadnych niepokojących zmian. Lekarz stwierdził, że wygląda to na powiększony gruczoł pod pachą. Zmiana zmniejszyła się po ok miesiącu, po czym znów wróciła. W międzyczasie okazało się, że jestem w ciąży (nie byłam gdy guzek pojawił się po raz pierwszy). Powtórzyłam USG z tym samym wynikiem. Aktualnie zmiana się mocno powiększyła (z ok 1cm do 3cm). Nie jest mocno bolesna, ale "czuję ją". Nikt nie jest w stanie mi pomóc, nie wiem jakie badania powinnam wykonać i co z tym zrobić. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się do chirurga do poradni chorób piersi. Pozdrawiam.