Co oznacza obecność krwi podczas wypróżniania?

Dzień dobry. Mam 18 lat, i raz na jakiś czas, po załatwieniu się w toalecie, gdy już jest czas podcierania na papierze pojawia się krew. Nie jest to jakoś bardzo częste zjawisko, zazwyczaj pojawia się po trochę "intensywniejszym podcieraniu" na 2-3 dni, potem problem ustaje. Jest to coś poważniejszego, coś z czym musiałbym udać się do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to guzki krwawnicze, czyli tzw. hemoroidy. Jeśli objawy Panu doskwierają, proszę się udać do lekarza w celu zbadania i przepisania odpowiedniego leczenia.