Co oznacza obecność odczynowych węzłów chłonnych?

Witam... Mam niepokojące pytanie w badaniu marfologii z rozmazem wyszły mi podwyższone linfocyty a usg pokazało pojedyncze obustronne odczynowe wezly szyjne pogrubiale 7.5 i 3.3mm bardzo proszę o jakąś podpowiedź na temat wyników z góry dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane objawy wskazują na infekcję wirusową. Nie podała Pani konkretnego wyniku, ani które dokładnie węzły są powiększone, więc najlepiej byłoby udać się do lekarza kierującego na badania.