Co oznacza obecność siniaków na rękach?

Witam przez jakis tydzien mam siniaki na rekach wczesniej mialem bole serca ( klucie pod pachą ), co to moze byc nigdy wczesniej nie mialem takich objawow? Niestety mam problem do dostania sie do lekarza rodzinnego.

Lek. Paweł Szadkowski

'Siniaki' mogą wynikać ze skazy krwotocznej. Jeśli pana objawy nie są bardzo nasilone, sugeruję poczekać na wizytę do lekarza rodzinnego (ale nie należy z nią nadmiernie zwlekać), który odpowiednio ukierunkuje diagnostykę. Jeśli się pan niepokoi może pan wykonać: morfologię krwi obwodowej, INR, APTT. Jeśli występują u pana inne objawy ogóle jak duszność, gorączka, kaszel, krwioplucie, zawroty głowy, bóle stawowe (z obrzękiem lub bez), objawy neurologiczne, sugerowałbym udać się pilnie do lekarza lub na SOR.