Co oznacza obniżenie nastroju podczas stosowania Trittico?

Od 12 dni biorę tritrico xr . Ale dopiero od trzech w zamierzonej dawce 150mg. Wcześniej to było tylko 75mg. Cierpię na nerwice lękowe i depresję. To jest spowodowane warunkami mieszkalnymi- przeprowadzka w miejsce gdzie nie chce być,Ale tego długo nie zmienię z powodów finansowych,dlatego pomyślałam o lekach. Lek już po paru dniach pomógł mi w 60%na nerwice. Niestety depresja trwa nadal. I wydaje mi się że wraz z braniem leku się nasilila. Kompletnie nic mi się nie chce nie mam motywacji ciągle bym spala/leżała. Lekarz kazał mi się zgłosić po 4 tygodniach. Chodzę również na psychoterapię od ok 2 mc z malym skutkiem puki co.Moje pytanie-czy taki spadek nastroju i checi-motywacji jest normalny w początkowym etapie leczenia? Czy ten lek się dopiero "rozkręci" czy po prostu nie dziala?

Lek. Paweł Szadkowski

12 dni to zbyt krótko, aby lek zaczął działać. Lekarz prosił o zgłoszenie się po 4 tygodniach, gdyż dopiero wtedy będzie mógł obiektywnie stwierdzić, czy jest jakaś poprawa. Proszę dać jeszcze czas lekowi - pełne działanie powinno wystąpić ok 3-4 tygodnia.