Co oznacza obniżenie poziomu PLT?

Od dłuższego czasu mam zaniżone gra% i pct. Lekarz rodzinny twierdzi, że nic mi nie jest. Teraz powtórzyłam badania i wyszło to samo. Dodatkowo w moczu mam dość liczne bakterie i 10-15 nabłonków płaskich . Ob wynosi 5. Ostatnio czuje większe zmęczenie niż wcześniej, czasami pojawiają się u mnie problemy z jedzeniem (np brak apetytu, jakiś dziwny wstręt do jedzenia). Martwię się o swoje zdrowie a nie wiem czego mam się spodziewać. Prosze o wstępną poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Gra% nic nie oznacza, istotna jest ilość bezwzględna granulocytów, a one pewnie są w normie. Nie podała Pani jaka jest wartość płytek krwi. Jeśli nie jest niższa niż 50 tys i nie ma Pani żadnych objawów (wybroczyn, krwawień), nie stanowi to wskazania do leczenia. Wynik badania moczu sugeruje infekcję dróg moczowych.