Co oznacza obrzęk twarzy przy astmie alergicznej?

Witam. Leczę się na astmę alergiczną i lekarz przepisał mi na wizycie tabletki Montelukast Blusfish 10mg powlekane, biorę je od miesiąca codziennie wieczorem jedną, lecz od tygodnia zauwazyłam, iż pobolewa mnie brzuch i taki jakby obrzęk na twarzy... przeczytałam w ulotce i doczytałam, iż takie mogą być (jedne z wielu!!!) objawy uboczne... Nie wiem, co mam zrobić, gdyż wizytę nastepną u pulmonologa mam za 4 miesiące, czy mimo wszystko je zażywać? I mam pytanie czy te tabletki są sterydami, bo od sterydów przybiera się na wadze, a ostatnio przybyły mi prawie 2kg, i ten obrzęk twarzy... Bardzo proszę o pomoc:) pozdrawiam:)

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to steryd. Najlepiej byłoby odstawić ten lek, skoro daje objawy uboczne, ale zastąpić go innym, żeby astma w dalszym ciągu była kontrolowana. Niestety inne leczenie musi zlecić lekarz, który zna Pani chorobę, objawy, przebieg. Na własną rękę proszę nie odstawiać sama leków. Jeśli się da, postarać udać się szybciej na wizytę.