Co oznacza Oesophagitis baretti sine dysplasia?

Oesophagitis baretti sine dysplasia proszę o interpretację wyniku

Lek. Paweł Szadkowski

Przełyk Barretta bez dysplazji. Jest to zmiana prawidłowego nabłonka przełyku na nabłonek typu jelitowego. Rozpoznanie przełyku Barretta wymaga kontroli raz na jakiś czas w celu wykrycia dysplazji, której u Pani na razie nie ma. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, który zlecał badania w celu ustalenia dalszego postępowania.