Co oznacza opis badania kolonoskopii i czy muszę je powtórzyć?

opis mojego badania kolonoskopii : aparat wprowadzono do23 cm - stolec uniemożliwiający badanie, przygotowanie jelita wystarczające BBPS (x x 1) w odbytnicy na 11 cm polip 4mm - usunięty pętlą diatermiczną widoczna błona śluzowa gładka, o prawodłowym rysunku naczyniowym inwersja w odbytnicy - miernie poszerzone sploty żylne czy muszę powtórzyć badanie i kiedy

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma Pani jakieś objawy, które zmusiły Panią do wykonania kolonoskopii, niestety to badanie nie było pełne i mogło nie znaleźć przyczyny dolegliwości. Natomiast jeśli było to badanie profilaktyczne, można spróbować powtórzyć je dopiero za dłuższy czas. Warto poczekać na wynik hist-pat i z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego - on zdecycuje co robić w odniesieniu do wyniku i do całego obrazu klinicznego.