Co oznacza opis badania RTG i stany zapalne z płucu?
Co oznacza taki opis RTG: Zmiany zapalne w prawym dolnym polu płucnym. Pozostałe pola płucne zmian nie wykazują. Przepona i katy wolne. Sylwetka serca w normie

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Wynik może świadczyć o stanie zapalnym płuc. W celu postawienia rozpoznania niezbędne jest zestawienie wyniku z pana obrazem klinicznym i w tym celu należy udać się do lekarza prowadzącego.