Co oznacza opis badania RTG kręgosłupa szyjnego u 34-latka?
RTG Kręgosłupa szyjnego(AP) Dyskopatie C3-C4-C5, ostefity na krawędziach trzonów niektórych kręgów, możliwa niewielka niestabilność trzonu C4, zmniejszenie lordozy szyjnej, drobne zwapnienie w przyczepie ścięgnistym mięśni karku. Jaka jest interpretacja wyniku i co ten wynik oznacza?

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Interpretacja wyniku jest możliwa dopiero po zestawieniu go z pana obrazem klinicznym (objawy towarzyszące, powód wykonania badania itd.).