Co oznacza opis TK jamy brzusznej?
Co oznacza taki opis TK jamy brzusznej? Czy powinnam się martwić? Wątroba niepowiększona. W S7 przy powierzchni prawej żyły wątrobowej widoczna jest zmiana hypodensyjna 13mm, słabo odgraniczona. Obraz TK niejednoznaczny- wskazana ocena MR. Poza tym wątroba o prawidłowym miąższu, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Struktury naczyniowe wątroby prawidłowe.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Badania krwi - TSH
Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.
Dzień dobry,
Przedstawiony przez Panią opis tomografii komputerowej jamy brzusznej ni epozwala określić precyzyjnie z jakiego typu zmianą mamy do czynienia. W celu dokłądniejszej oceny opisywanej zmiany lekarz radiolog sugeruje poszerzenie diagnostyki i wykonanie badania rezonansu magnetycznego (MR).