Co oznacza opuchlizna kolana i łydki?

Od kilku dni mam spuchniete kolano pol uda lydke i trochę kostki. Przez to sa problemy z chodzeniem, wyprostowaniem nogi calkowicie oraz zgieciem wiecej niz 90 stopni. Ortopeda stwierdzil wysiek jednak po 3 probie sciagniecia stwierdzil ze to raczej krwiak(wody w kolanie brak). Kolano nadal spuchnietei boli, co uniemozliwia w dalszym ciagu poruszanie. Zalecenia lekarza noe daly poprawy(mascie,leki,oklady i odpoczynek). Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Dokładną diagnostykę można by ukierunkować dopiero po dokładnym badaniu klinicznym. Na pewno warto wykonać badanie D-dimerów (negatywny wynik wykluczy zakrzepicę żył głębokich), może pani również wykonać badanie USG kończyny w celu wykluczenia ewentualnych zmian naczyniowych. Sugeruję też pozostawać pod opieką lekarza pierwszego kontaktu.