Co oznacza opuchlizna po gumkowaniu?

Jestem 5 dni po zabiegu gumkowania. Zaraz na drugi dzień pojawił się duży obrzęk i boli. Lekarz twierdzi, że tak bywa,ale ja się niepokoje i nie wiem kiedy to zniknie . Mam trudności przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Ten obrzęk zrobił się czany w połowie. Czym jest to spowodowane ? Czy jest to groźne? Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Gdyby te dolegliwości utrzymywały się jeszcze przez 3 tygodnie to radziłbym skonsultować się ponownie z chirurgiem. Pozdrawiam.